Sirupy od Radhoště

Sirupy od Radhoště

O nás

Před pár lety jsem vyměnila bydlení v panelové kleci za domov v bezmála stoleté dřevěnce kousek pod Radhoštěm. Krátce nato jsem opustila i kancelářskou židli, která mi stejně nikdy k pozadí nepřirostla. A po nějakých těch peripetiích jsem se rozhodla předávat dál to, co jsem zatím dělala jen pro rodinku a přátele – po babičkách zděděné recepty na bylinkové sirupy a další dobroty. Jedná se o macerované sirupy vyráběné tradiční metodou bez umělých barviv, dochucovadel a stabilizátorů.

Suroviny na výrobu mých produktů sbírám v okolí, kousek pod bájnou horou Radhošť. Co nevypěstuji na zahrádce nabízí okolní louky a les. K přípravě používám vlastní studniční vodu, nikoli chlorovanou a upravovanou. Pravidelná kontrola její čistoty a nezávadnosti je samozřejmostí. Bylinky sbírám ručně, ručně také vyrábím. Pouze v omezeném množství, jen tolik, na kolik stačím. A protože je o moji práci zájem, lahve a sklenky mi dlouho doma neleží. Což pro zákazníka znamená nespornou výhodu – nakupuje čerstvé výrobky.

S mými výrobky se můžete setkat na farmářských trzích, především na Moravě. Dodávám také do několika prodejen regionálních produktů.

Podle platné legislativy bohužel nemohu uvádět informace o účincích jednotlivých bylinek, informace si musíte najít sami v dostupné literatuře. Moje výrobky rozhodně nejsou léčivy ani potravinovými doplňky. Jsou určeny k běžné konzumaci – jak jsem na začátku zmínila, je to návrat do kuchyní našich venkovských babiček.

© Sirupy od Radhoště, tel.:+420 608 713 019, email: mirkasommerova@seznam.cz